Віскі Ardbeg AN OA 0,7 л. 46,6% в подарунковій упаковці

Артикул: 8539712

Бренд: Ardbeg

Є в наявності

3275 0

Віскі Ардбег Ен Оа — односолодовий віскі, який поповнив регулярну лінійку Ардбег у вересні 2017 року. Віскі отримав свою назву на честь мису Оа (гельською говіркою він називається An Obha), який захищає південне узбережжя Айли від сильних вітрів з Атлантики. Цей округлий драм гармонійно поєднує силу димних нот і чудову солодкість. Спирти для створення An Oa витримувалися в бочках з-під бурбона, бочках з-під солодкого хересу Педро Хіменес і нових дубових бочках. Остаточна суміш дозрівала в нових бочках" Gathering Vat" з французького дуба, створених за особливою специфікацією Білла Ламсдена. Загальний термін витримки складає як мінімум 3 роки. Як і всі останні релізи винокурні, Ен Оа був бутильованої без холодної фільтрації і вказівки віку.

Винокурню Ardbeg можна справедливо вважати одним із королів острова, а віскі Ardbeg візитною карткою Айли. Виробництво віскі Ardbeg було відкрите 1815 року сім'єю Макдугалів, відомими землевласниками на Айлі. У будівництві винокурні вони побачили можливість підвищити свої прибутки завдяки використанню надлишків ячменю. Пращури МакДугалл — Лорди Островів — правили більшою частиною Шотландії в XII—XV століттях. Саме зв'язок із давніми часами пояснює те, що історія віскі Ardbeg просякнута кельтськими таємницями та легендами.

Віскі Ardbeg якнайкраще передає дух острова Айла. Це стосується не тільки насиченості та багатогранності його смаку з відтінками торф'яного диму (результат копчення солоду на торфі), але й кельтського стилю, який не випадково використовувався в оформленні етикеток цього віскі. Зокрема, найгарніший золотий вузловий орнамент літери «А» в назві віскі був запозичений з ірландського рукопису, відомого як «Келлська книга». У рукопис цей орнамент був так само перемальований з розташованого неподалік від винокурні Кілдатонського хреста, який був установлений ще в VIII столітті. Темно-коричневий «копчений» відтінок етикетки й букви кремового кольору символізують «димчастий копчений» і вершковий відтінки смаку, властиві всім сортам віскі Ardbeg.

Віскі Ардбег An Oa

Країна: Шотландія

Регіон: Айла (Islay)

Бренд: Ardbeg

Тип: Односолодовий віскі (Single Malt Scotch Whisky)

Вітримка в діжках: з-під бурбону, з-під хересу Pedro Ximénes та нові дубові діжки

Витримка: без терміну витримки (NAS)

Фільтрація: без холодної фільтрації

Міцність: 46,6%

Об’єм: 0,7 л.

Упаковка: подарункова

Колір: Світле золото

Аромат: Закруглені та димчасті - як горіння яблуні - з вершковим іриском, анісом, патокою та фініками. Цікава пропозиція соковитих фруктів, таких як персик та банан. За допомогою краплі води нагадують про класичний аромат Ardbeg - лайм, соснова смола, кріп, сідлове мило та дьоготь. Ніжна восковитість, як ароматний свічковий віск, і нотки копчених трав. Оа дає останнє тонке нагадування про море з солоними нотками та водоростями, але завжди супроводжується кремовою.

Смак: Гладка, кремова текстура призводить до величезної сиропоподібної солодкості, ароматів молочного шоколаду, іриски патоки, анісового, апельсинового та димного чайного листя. Ніжні, солодкі спеції (мускатний горіх та кориця), трохи сигарного диму та дуже незвичайний смак артишоку, приготованого на грилі. Дерево завжди присутнє в дусі, ніжно горіхово і нагадує теслярську майстерню. Довге, солодке покриття, з квітковим відтінком, м’ятним іриском та деякими ніжними солодовими бісквітними нотками.

Гастрономія: Віскі — відмінний дижестив. Невелике додавання льоду або води повніше розкриє багатошаровий аромат і смак напою.

Написати відгук

Залиште свій відгук про товар.

Залиште свій відгук

Вказати переваги і недоліки